Dış Ticaret

İthalat ve İhracatta Uzmanlık
Türkiye’nin önde gelen dış ticaret kuruluşlarından biri olma yolunda

İTHALAT

Türkiyede ilk endüstriyel temizlik makinelerini tanıtmaya başladığımızda, temizlik sektöründeki devrim fark edilememişti. O zamandan bu güne IBC Group temizlik sektöründe hep öncü olmuştur.

Grubumuz tarafından tüm dünyada sektördeki gelişmeler yakından takip edilerek, Rahat ve konforlu iş yapma imkanı sunan ekonomik ve uzun ömürlü ürünler IBC Group çatısı altında toplanmıştır.

Mümessilliğini ve temsilciliğini yaptığımız markalara her geçen gün yenileri katılmakta ve müşterilerimizin ihtiyaçlarına anında cevap verebilecek stok yapımız korunmaktadır.

Satışını yaptığımız ürünlerin Teknik Servis Ağı ve Yedek Parça Desteği kalitemizin ve profesyonelliğimizin güvencesi altındadır.

Işıltan A.Ş, müşteri odaklı çalışma stratejisi ile “en iyi” olmayı hedeflemek, insan kaynaklarına gereken önemi vermek, gelişimin kaynak yaratmaktan geçtiğini unutmamak, iş ahlakını ve dürüstlüğü “olmazsa olmaz” koşul haline getirmek ve ülkemize güç verdiğinin bilincinde bir dünya oyuncusu olmak en temel ilkelerimizdir.

İHRACAT

IBC -Işıltan BALABANLI Grup ihracat konusunda faaliyet verdiği başlıca sektörler:

  • İnsani Yardım Kontratları İhracatları
  • Otomotiv ve Yan Sanayi
  • Dayanıklı Tüketim ve Yan Sanayisi ihracatı
  • Gıda, Yaş Meyve ve Sebze İhracatı

İnsani Yardım Kontratları

Bölgede aktif olan Işıltan A.Ş, uzun yıllardır İnsani Yarım Kontratları konusunda çalışmaktadır.
Komşu ülkeler başta olmak üzere dünyada ihtiyaç olan pek çok ülkedeki insani yardım kuruluşuna çeşitli üst yapılı araç, küçük ev eşyaları, hijyen kitleri, bebek bezleri, hijyenik petler, yataklar, okul çantaları, kırtasiye malzemeleri, kışlık kıyafetler, botlar, barınma çadırları ve iç donanımları vb. malzemeleri iç pazardan temin edip ihraç etmektedir.

Otomotiv

Türkiye’de üretilen otomotiv ve modellerinin, ihtiyaç bulunan ülkelerdeki alıcılarına; otomotiv yedek parçalarını karşılama, onlara danışmanlık yapma ve aracı olma, gerekli sertifikasyon belgelerini hazırlayıp temin etme gibi konularda destek çıkar. Ağırlıklı olarak ticari araç ihracatı gerçekleştiren IBC Grubu üst yapılı araçlardan geniş bir ürün gamına sahip olup modeller hususunda Uzakdoğu ülkelerindeki üreticilerle ve iç pazardaki üreticilerle sinerji doğurarak dış alıcıların isteklerini temin etmektedirler.

Dayanıklı Tüketim

Işıltan A.Ş kuruluşundan itibaren dayanıklı tüketim malları konusunda faaliyetler göstermektedir. Bu ürünleri marka ve no-name olarak dış alıcılarına ihraç etmektedir.

Beyaz Eşya: Buzdolapları, Çamaşır Makinaları, Çamaşır Kurutma Makinaları, Bulaşık Makinaları, Fırınlar, Mini-Midi Fırınlar, Mikrodalga fırınlar, Aspiratörler, Set üstü ocaklar

Elektronik Aletler: TV Setleri, LCD TV, Müzik Setleri, Uydu Alıcıları, DVD-Video, Fax-Telefonlar, Kişisel Bilgisayarlar, Ev Sinema Sistemleri, Plazma Monitör Aksesuarları

Isıtıcılar: Termosifonlar, Şofbenler, Kuartz Sobalar, Radyatörler, Sobalar, Kombiler

Klimalar: Mono Split Klimalar, Multi Split Klimalar, Salon Tipi Klimalar, Yer Tipi Klimalar, Pencere Tipi Klimalar

Elektrik Süpürgeleri ve Temizlik makinaları: Islak/kuru Elektrik Süpürgeleri, Halı Yıkama Makinaları, Sanayı Tipi Temizlik Makinaları

Küçük Ev Aletleri: Mini Fırınlar, Su Isıtıcıları, Pratik El Süpürgeleri, Ütüler, Fanlar, Kişisel Bakım Ürünleri, Gıda Öğütücüleri

Sehpalar: TV Kabinleri, Müzik Seti Kabinleri

Gıda

Tecrübesi ile IBC-Işıltan BALABANLI Grup, gıda ürünlerinin doğal pazarlarına ihracı için üreticilere her türlü desteği vermekte ve pazar bilgisini iletmektedir.
Bakliyat ve hububat, salça, konserve gıda, makarna, bisküviler ve şekerlemeler, meşrubatlar, et ve et ürünleri, bitkisel yağ ve margarin, kuru meyve, vb. gıda ürünleri ihracat ve ithalatını yapmak isteyen firmalara aracı olur.

Türkiye’nin Her Yerinden:

✆ 0850 777 0 500 | ✆ 0850 207 97 01